Tronditëse: Vajzat shqiptare “shiten”, për 500 euro te sllavomaqedonët - Bota Sot
Tronditëse: Vajzat shqiptare “shiten”, për 500 euro te sllavomaqedonët

Sociale

E diel, 18 nëntor 2018

Tronditëse: Vajzat shqiptare “shiten”, për 500 euro te sllavomaqedonët

Më: 22 gusht 2017 Në ora: 09:07
ilustrim

Në një dokumentar që e ka realizuar RTV 21 e Maqedonisë te një fshat i Maqedonisë, që ka emrin Kosovë ka nxjerr në pah se sa vajza të reja nga Peshkopia dhe Shkodra janë shitur te ky fshat për 500 euro.

Femrat shqiptare që tanimë janë bërë nuse të maqedonëve dhe rrisin fëmijët e tyre thonë se ata që i kanë shitur në këtë fshat i kanë gënjyer duke u thënë se do ti martojnë në shtetin e Kosovës, duke mos ua treguar realitetin se në Maqedoni ekziston një fshat malor me emrin Kosovë, e ku jetesa është shumë e rëndë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test