Rrëfehet viktima e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit: Njeriu të gjallë të mos… - Bota Sot
Rrëfehet viktima e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit: Njeriu të gjallë të mos…

Sociale

E shtunë, 20 tetor 2018

Rrëfehet viktima e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit: Njeriu të gjallë të mos…

Më: 25 gusht 2017 Në ora: 21:51
ilustrim

Gjate luftës së fundit në Kosovë janë dhunuar rreth 20 mijë gra dhe vajza të reja.

Në një rrëfim për Tribuna Channel rrëfehet njëra nga të mbijetuarat e dhunës seksuale.

Ajo përveç përjetimin e dhunës seksuale, brengë të madhe pati edhe trajtimin nga rrethi, e sidomos nga familja e burrit.

Madje, ajo ka kritikuar fuqishëm edhe institucionet e vendit për mos përkrahjen e kësaj kategorie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test