Rrëfimi i viktimës së dhunës seksuale në Kosovë - Bota Sot
Rrëfimi i viktimës së dhunës seksuale në Kosovë

Sociale

E mërkurë, 17 tetor 2018

Rrëfimi i viktimës së dhunës seksuale në Kosovë

Më: 26 gusht 2017 Në ora: 06:44
Ilustrim

Gjatë luftës së fundit në Kosovë janë dhunuar rreth 20 mijë gra dhe vajza të reja.

Në një rrëfim ekskluziv për Tribuna Channel rrëfehet njëra nga të mbijetuarat e dhunës seksuale.

Ajo përveç përjetimin e dhunës seksuale, brengë të madhe pati edhe trajtimin nga rrethi, e sidomos nga familja e burrit.

Madje, ajo ka kritikuar fuqishëm edhe institucionet e vendit për mos përkrahjen e kësaj kategorie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test