Bariu 12 vjeçar nga Kukësi që ruan delet në Kosovë për 100 euro në muaj - Bota Sot
Bariu 12 vjeçar nga Kukësi që ruan delet në Kosovë për 100 euro në muaj

Sociale

Bariu 12 vjeçar nga Kukësi që ruan delet në Kosovë për 100 euro në muaj

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 00:48
Bariu 12 vjeçar nga Kukësi që ruan delet në Kosovë për 100 euro në muaj

Është 12-vjeç dhe gjendet i vetëm në bjeshket më të thella në fshatin Restelicë, duke u kujdes për delet.

Djaloshi me origjinë nga fshati Borje/Kukës, punon i vetëm dhe paguhet vetëm 100 euro në muaj dhe paratë i përdor për t’u kujdesur për familjen e tij.

Realiteti i festimit: “Dita Botërore e të Rinjëve” Shqipëri 2018”, shkruan fotografi nga Kosova Blerim Bytyçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test