Bëhuni gati për një tjetër fenomen qiellor - Bota Sot
Bëhuni gati për një tjetër fenomen qiellor

Speciale

Bëhuni gati për një tjetër fenomen qiellor

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 14:44
Ilustrim

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi ‘super snow moon’ e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Super hëna do të dalë më 19 shkurt dhe do jetë hëna më e madhe dhe më ndritur për vitin 2019.

Kjo është e dyta nga tre super hënat që do ndriçojnë qiellin këtë vit, duke ndjekur Super Blood Wolf Moon që ndodhi më 21 janar dhe i paraprin asaj që do vijë më 21 mars.

Shfaqja spektakolare e hënës njihet si ‘hëna e borës’ sepse do dalë gjatë një periudhë që do bjerë shumë borë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...