Çfarë parashikoi Nostradamus për virusin vdekjeprurës të Kinës? Profecia e ‘murtajës së madhe’ - Bota Sot
Çfarë parashikoi Nostradamus për virusin vdekjeprurës të Kinës? Profecia e ‘murtajës së madhe’

Speciale

Çfarë parashikoi Nostradamus për virusin vdekjeprurës të Kinës? Profecia e ‘murtajës së madhe’

Më: 26 janar 2020 Në ora: 14:38
Nostradamus

Koronavirusi në Kinë ka vrarë të paktën 56 njerëz dhe ka in.fektuar rreth 2000 të tjerë, duke nxitur frikën e një epidemie globale, por a e parashikoi profetizuesi i njohur Nostradamus virusin e Kinës kur paralajmëroi një sulm të “murtajës së madhe”?

Epidemia e koronavirusit po përshkon Kinën si zjarri për.vëlues me rreth 18 milion njerëz në tre qytete nën karantinë. Virusi vdekjeprurës, i cili shkakton simptoma të pneumonisë, u zbulua për herë të parë vitin e kaluar në qytetin Wuhan, në provincën e Hubeit.

Por me një numër në rritje të infeksioneve koronavirus që konfirmohen jashtë kufirit të Kinës, shqetësimet po rriten për sigurinë e njerëzimit në mabrë botën.

Disa madje kanë pretenduar në mënyrë të çuditshme shkrimtarin e shekullit 15 dhe profeti i supozuar Nostradamus parashikoi shpërthimin e një “murtaje të madhe” në të ardhmen.

Një përdorues në Twitter Marco Malacara shkroi: Antikrishti që udhëheq Shtëpinë e Bardhë, karkalecat, përmbytjet, mizat, koronavirusi. Unë mendoj se kjo është ajo që na tregoi Nostradamus rreth 546 vjet më parë. Një tjetër person ka komentuar në spanjisht: Plaga e shekullit XX. Një profetesi e Nostradamusit. Do të vdesim shumë shpejt. #coronavirus ”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat