Miliarder pa shkollë të mesme - Bota Sot
Miliarder pa shkollë të mesme

Speciale

Miliarder pa shkollë të mesme

Më: 6 mars 2018 Në ora: 16:18
Foto ilustrim

Rrëfimet për miliarderët e suksesshëm janë më së shumti frymëzim për një numër të madh banorësh të planetit dhe derisa disa në Steve Jobs ose Bill Gates shohin modelin e tyre, ka një numër i madh i të pasurve që nuk kanë arritur të mbarojnë as shkollën e mesme.

Në vijim shikoni listën e miliarderëve botërorë, të cilët nuk patën sukses me arsim të lartë dhe diploma:

John D. Rockefeller

Henry Ford

Amancio Ortega

Kirk Kerkorian

François Pinault

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test