Misteri i ngordhjes së lopëve në Australi - Bota Sot
Misteri i ngordhjes së lopëve në Australi

Speciale

Misteri i ngordhjes së lopëve në Australi

Më: 9 mars 2018 Në ora: 20:41
Australi

Një fermer në Queensland të Australisë mbeti i habitur kur pa gjashtë lopë të tij të ngordhura dhe të shtrira që të gjitha në të njëjtin drejtim.

Ajo që shtoi më shumë misterin ishte fakti që në trupin e lopëve nuk u gjet asnjë shenjë dhune.

As veterinerët e thërritur nga fermeri australian dhe autoritetet e tjera nuk arritën që të japin një përgjigje të saktë për shkakun e ngordhjes së lopëve.

Megjithatë, dyshimet e tyre janë që lopët kanë qenë duke kullotur me kokën e futur nën telat e gardhit rrethues të pronës së fermerit në momentin kur një rrufe ka goditur këtë gardh, duke u shkaktuar ngordhjen e menjëhershme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test