Historia që do trondisë botën! Rrëfehet djali i Hitlerit: Luftova kundër babait tim - Bota Sot
Historia që do trondisë botën! Rrëfehet djali i Hitlerit: Luftova kundër babait tim

Speciale

Historia që do trondisë botën! Rrëfehet djali i Hitlerit: Luftova kundër babait tim

Më: 9 prill 2018 Në ora: 21:19
Jean Mari ka shkuar ushtar, ndërsa ishte bashkuar me lëvizjen e rezistencës kundër forcave të diktatorit, për të cilin nuk kishte ditur se e ka pasur babë. Kur nga fundi i viteve të dyzeta e ëma i kishte treguar të vërtetën, Jean Mari kishte rënë në depresion.

Adolf Hitler u njoh me Charlotte Lobjoie në lindje të një qyteti francez Lille. Atij i pëlqeu shumë kjo vajzë dhe vendosi të bëjë një foto me të. Fotografia do të dalë në ankand me një çmim 52 mijë funta..

Fotoja paraqet francezen ashtu siç e kishte njohur Hitleri më 1916, në një fushë ku ajo po kosiste me një shami të kuqe mbi kokë.

Për dashurinë e tyre i pari ka rrëfyer Jean Mari Luare, i cili deri në vdekjen e tij më 1985 kishte pohuar se ishte djali i tyre, ndonëse kjo asnjëherë nuk ishte konfirmuar me fakte.

Lajmin e plotë mund ta lexoni të Mediat Shqiptare duke klikuar KETU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test