Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë - Bota Sot
Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë

Speciale

Qatar Airways largohet nga froni? Së shpejti fluturimi më i gjatë në botë

Më: 2 maj 2018 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Kompania Singapor Airlines do të vendosë linjën e re të fluturimeve të pandërprerë në botë ndërmjet SHBA-së dhe Azisë.

Aeroplanët e kësaj kompanie do të fluturojnë në linjën  Singapor-Nju Jork, ndërsa fluturimi do të zgjasë rreth 19 orë.  

Rekordin aktual e mban Qatar Airways, me fluturimin nga Auckland në Zelandë të Re deri në Doha në Katari, në kohë zgjatje prej 18 orësh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test