Dalin me fanellat e Zvezdës, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det! - Bota Sot
Dalin me fanellat e Zvezdës, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det!

Sporti

Dalin me fanellat e Zvezdës, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det!

Nga: Kemajl Goca Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 16:22
Dalin me fanellat e Zvezdës, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det!

Fanella e klubit të Cërvena Zvezdës nga Beogradi, e klubit famëkeq, pavarësisht cilit sport i takojnë,  janë të padurueshme në shumë rajone të Ballkanit! As në Kosovë e as në Kroaci, kjo fanellë nuk durohet, kur dihet se kush është klubi i Cërvena Zvezdës, klub që njihet për nacionalizëm të shfrenuar.

“Dy njerëz ‘qytetar’ me fanella te C. Zvezdës janë sulmuar në orët e pasdites në Split, ishin ulur në kafiteri në Rivë dhe pastaj janë sulmuar, pasi i kanë treguar shenjat e Zvezdës apo janë vërejtur shenjat e Zvezdës dhe kanë filluar të ikin e njëri shpëtoi pasi u gjuajt ne det.

Image

Siç shkruan portali Dalmatin ka të bëjë me vaterpolistët e klubit C. Zvezdës të cilët kanë pasur me luajtur sot me Mornarin në Split. Policia në orën 13 e 40 ka  marr lajmin që në Rivë është sulmuar një person dhe kërkojnë sulmuesit që kanë sulmuar zvezdashin, i sulmuari ka marr disa goditje, ju ka ofruar ndihma por ka refuzuar tregon portali kroat “Index.hr”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...