Torcida lavdërohet me “gjahun” – ja fanellat e rrëmbyera nga vaterpolistët serb! - Bota Sot
Torcida lavdërohet me “gjahun” – ja fanellat e rrëmbyera nga vaterpolistët serb!

Sporti

Torcida lavdërohet me “gjahun” – ja fanellat e rrëmbyera nga vaterpolistët serb!

Nga: F.B. Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 09:17
Fanellat

Grupi i simpatizuesve “Torcida” ka publikuar në foto fanellat e rrëmbyera në sulmin ndaj vaterpolistëve serbë ditë më parë, ata kanë publikuar në facebook foto të fanellave të shkelura me këmbë.

Të përkujtojmë se ditë më parë vaterpolistët serb të klubit “Arvena Zvezda” ishin cak i një sulmi në Split nga një grup i personave tash për tahs të panjohur për policinë.

Ata po lavdërohen me “gjahun gjatë sulmit ndaj sportistëve serb, bëhet fjalë për tuta pjesa e epërme dhe fanella të vaterpolistëve serb.

Kjo ka nxitur reagime të opinionit në mediat serbe që kanë kritikuar sulmin sikurse edge veprimin e ekspozimit dhe mburrjes me fanellat e rryëmbyera.

Mediat serbe kanë shkruar se edhe me kodeksin e grupeve të simpatizuesve nuk preken sportistët as nuk sulmohen fizikisht, por kroatët me këët sulm kanë dëshmuar se ata vazhdojnë të kenë kompleks serbët.

Ata duke përdorur shkopinj dhe thika janë turr në sportistët serbë, ndërsa pos lëndimeve kanë rrëmbyer edhe pajisje me të cilat sot mburren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...