Duraku, medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi - Bota Sot
Duraku, medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi

Sporti

Duraku, medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi

Më: 18 mars 2019 Në ora: 22:36
Sara Duraku me medalje

Shtohet numri i medaljeve në Lojrat Speciale Botërore në Abu Dabi, sa i përket ekspeditës nga Maqedonia. Së fundit , Sara Duraku, së bashku me trajnerin Ifraim Luta, arkëtoi medaljen e bronzit në garën e 100 metrave. Ditë më parë, Ardijan Shabani arkëtoi dy medalje të argjendit, ndërsa Botërorin në Abu Dabi e hapën me medalje të artë Mario Mickovski dhe Stefan Trpkovski, në disiplinën e notin , në 50 metra, stil i lirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...