Çmimet marramendëse të biletave për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve - Bota Sot
Çmimet marramendëse të biletave për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve

Sporti

Çmimet marramendëse të biletave për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve

Më: 14 maj 2019 Në ora: 09:59
Foto

Biletat për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve mes Tottenhamit dhe Liverpoolit janë duke u shitur ilegalisht online me çmim mbi 50 mijë euro.

Tifozët e Tottenhamit dhe Liverpoolit do t’i ndajnë 33.226 bileta për ndeshjen finale, e cila zhvillohet në stadiumin e Atletico Madridit “Wanda Metropolitano”, që ka 68.000 vende.

Por, tifozët që kanë mbetur pa biletë në faqen zyrtare të UEFA-s tani po i vërshojnë uebsajtet e palës së tretë për të siguruar biletë për ndeshjen finale. Megjithatë, ata po përballen me çmime prej mijëra eurove.

Biletat për ndeshjen e 1 qershorit janë duke u shitur tani edhe në StubHub për një çmim më të lartë se 45 mijë euro.

Bileta më e lirë në këtë uebsajt kushton 4.000 euro, por tifozët janë paralajmëruar që biletat t’i blejnë në uebsajte të besueshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...