Sqarim rreth publikimet e fotove nga periudha e pavarësimit të futbollit të Kosovës - Bota Sot
Sqarim rreth publikimet e fotove nga periudha e pavarësimit të futbollit të Kosovës

Sporti

Sqarim rreth publikimet e fotove nga periudha e pavarësimit të futbollit të Kosovës

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 14:05
Sqarim rreth publikimet e fotove nga periudha e pavarësimit të futbollit të Kosovës

Gjatë pavarësimit të sportit të Kosovës, pati shumë sakrifica. Kanë kalua shumë vite, ku shumë sportistë gjenderatash kanë dhënë një kontribut të çmueshëm në mbijetimin e sportit të Kosovës. Në shumë degë sporti, por në veçanti futbolli ishte shumë vështirë për të organizuar dhe luajtur ndeshjet sportive.

Drejtues të sportit dhe vetë sportistët janë ata që kaluan në këto kohëra të vështira duke sakrifikuar madje edhe jetën që të zhvillohen aktivitetet e shumta në këto kohë të vështira. Në mënyrë që gjeneratat e reja ta kenë një pasqyrë se çka ka ndodhur në këtë periudhë ne herë pas herë kemi publikua foto për ti përkujtur ata që dhanë mundin, djersën dhe mjete materiale për të mbijetua sporti kosovar.

Këto ditë në shumë rrjete sociale, por edhe në gazeta më prestigjioze evropiane dhe botërore janë publikua foto nga kjo periudhë kohore.

Këto janë disa foto të realizuar në fushën e futbollit në Llukar të Prishtinës në mars të vitit 1997. “Foto që nuk harrohen kurrë”, kurse autor i këtyre fotove dhe shumë fotove të tjera të kësaj periudhe jam unë, Gani Kosumi, redactor i Redaksisë së sportit në RTK-Radio Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...