Kështu motivohet Fortesa Orana apo bukuroshja e sportit - Bota Sot
Kështu motivohet Fortesa Orana apo bukuroshja e sportit

Sporti

Kështu motivohet Fortesa Orana apo bukuroshja e sportit

Nga: Kemajl Goca Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 13:56
Kështu motivohet Fortesa Orana apo bukuroshja e sportit

E ruan qetësinë si gjithmonë, gjithnjë stërvitet me regjim sportiv dhe me synime që të arrijë në piedestalin më të lartë evropian e botëror, po ashtu edhe të sigurojë normën olimpike për Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Është Fortesa Orana, karateistja më e mirë në Kosovë apo siç njihet si bukuroshja e sportit, motivohet edhe nga një thënie domethënëse.

“Kampion është ai q ngrihet atëherë kur nuk mundet”, e ka ilustruar këtë Orana në foton e saj.

 Karateistja gjilanase është pjesë e kombëtares së Kosovës dhe përgatitet për sfidat e mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat