Futsall: Kosova mëson kundërshtarët për kualifikueset drejt Euro 2022 - Bota Sot
Futsall: Kosova mëson kundërshtarët për kualifikueset drejt Euro 2022

Sporti

Futsall: Kosova mëson kundërshtarët për kualifikueset drejt Euro 2022

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 17:29
Kombëtarja e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka mësuar kundërshtarët për kualifikueset drejt Kampionatit Evropian.

‘Dardanët’ do të kenë punë me tri skuadra, në rrugëtimin drejt Euro 2022, ku kundërshtarin më të fortë do ta ketë Gjermaninë.

Dy skuadrat tjera që luajnë në grup me Kosovën janë Gjeorgjia dhe Austria.

Kështu duket grupi i Kosovës:

Austri
Gjeorgji
Gjermani
Kosovë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat