Arifi humb në gjysmëfinale, mbetet në luftë për medalje - Bota Sot
Arifi humb në gjysmëfinale, mbetet në luftë për medalje

Sporti

Arifi humb në gjysmëfinale, mbetet në luftë për medalje

Nga: K. G. Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 10:54
Arifi humb në gjysmëfinale, mbetet në luftë për medalje

Në garën që po zhvillohet në Dubai, karateisti nga Kosova, Orges Arifi, që përfaqëson Shqipërinë, nuk pati fat në gjysmëfinale.

“Orges Arifi u ndal në gjysmëfinale të Premier Ligës që është duke u zhvilluar në Dubai.

Rrugës deri në gjysmëfinale e mposhti garuesin e Australisë, Rumanisë dhe të Kuvajtit, ndërsa ne luftë për finale humbi nga italiani Crescenzo.

Tani Arifi do të luftoj për të bronztën. Pa dyshim ky është rezultat i shkëlqyeshëm i arritur ne mesin e më të mirëve në botë”, njofton Fadili, prindi i Orgesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat