Trajneri i Byernit shpreson që Thiago të mos shkojë në Liverpool - Bota Sot
Trajneri i Byernit shpreson që Thiago të mos shkojë në Liverpool

Sporti

Trajneri i Byernit shpreson që Thiago të mos shkojë në Liverpool

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 17:21

Dëshira e Flick është që Thiago të qëndrojë në Bayern.

Trajneri i Bayern Munich, Hansi Flick, “shpreson” që Thiago Alcantara do të qëndrojë me kampionët e Bundesligës edhe përkundër spekulimeve që e lidhin me një rikthim në Premierligë te Liverpooli.

I pyetur për spekulimet e vazhdueshme për një largim të mundshëm të Thiagos, ai u përgjigj: “Shpresoj se nuk do të shkojë”.

Ai thotë se Thiago është rikuperuar dhe i gatshëm për lojë, mund të startojë nesër në finale të Kupës së Gjermanisë, derisa do të jetë 100% gati për Champions League

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat