Zëvendësministri i MKRS-së: Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të sportistit - Bota Sot
Zëvendësministri i MKRS-së: Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të sportistit

Sporti

Zëvendësministri i MKRS-së: Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të sportistit

Nga: K. G. Më: 4 korrik 2020 Në ora: 19:35
Zëvendësministri i MKRS-së: Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të sportistit

Arbër Grabovci, zëvendësministër i MKRS-së, është i pikëlluar me ndarjen nga jeta të karateistit dhe kampionit të Kosovës, Flamur Shasha.

“Me pikëllim mësova lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të ish-Karateistit entuziast, sportistit kulminant, bashkëqyetarit tim, tashmë të ndjerit Flamur Shasha.

Sporti kosovar, sot humbi një prej pionierëve të devotshëm e në moshë të re, ndërsa shoqëria jonë humbi edhe një betejë përballë Covidit 19!

Ngushëllime familjes Shasha, miqve dhe sportit kosovar!
Pushofshë në parajsë, Flamur!”, shkruan Arbër Grabovci-Zv/Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat