Vajza që i frikëson meshkujt në Kosovë - Bota Sot
Vajza që i frikëson meshkujt në Kosovë

Sporti

Vajza që i frikëson meshkujt në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 9 korrik 2020 Në ora: 16:32
Vajza që i frikëson meshkujt në Kosovë

Për bukuri është fjala e fundit ashtu thonë një numër i madh. Është sportistja më e mirë në sportin e karatesë në Kosovë dhe që synon medalje evropiane.

Është Fortesa Orana, reprezentuese e Kosovës, e cila përgatitet individualisht që të jetë në formë më të mirë për sfidat që e presin në kohën kur normalizohet gjendja nga Covid -19. 

Vajza me natyrë të qetë, me sjellje shembullore, por meshkujt frikësohen prej saj sikur prej  luaneshës, nuk guxojnë as që t’ia afrohen apo t’ia hedhin ndonjë fjalë!

Image

Sepse e njohin si sportiste dhe të sporteve luftarake, andaj iu shmangen ndonjë dajaku nga Fortesa, e cila nuk duron ndonjë fjalë të panevojshme apo palogjikë. Fundja, nuk iu jep çehre atyre që nuk i njeh mirë kush janë e çfarë kulture kanë! 
Fortesa respekton ata që e respektojnë dhe meritojnë respektin dhe ata që nuk e njohin respektin as që do mi njohur. 

Image

Misioni i saj është të bëhet gati për sfidat e mëdha ndërkombëtare dhe ta nderojë Kosovën kudo që paraqitet.

Image

Po i paraqesim disa foto të saj nga foto Ardi dhe përveç që tregojnë bukurinë edhe që është lindur për sporte luftarake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat