E rëndë, një sportist goditi me thikë rivalin e tij

Sporti

E rëndë, një sportist goditi me thikë rivalin e tij

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 18:13
E rëndë, një sportist goditi me thikë rivalin e tij

Tre persona u goditën me thikë në një incident pas një ndeshjeve të klubeve të reja të ragbit në Sidnei, derisa njëri prej viktimave ishte një lojtar.

Lajmi është konfirmuar nga policia lokale në Sidnei të Australisë.

"Dy skuadra nga Sidnei u përfshinë në një incident pas ndeshjes, dhe dy tifozë u përfshinë në këtë, të cilët gjithashtu u lënduan nga goditjet me thikë", tha zëdhënësi i policisë, Grnat Morisej.

Më pas u bë e ditur se të gjithë pjesëmarrësit në këtë incident do të largohet nga tribunat për jetë në ndeshjet e rugbit.

"Incidenti është i tmerrshëm. Ata do të përballen me drejtësinë", tha drejtori ekzekutiv i garës, David Taha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat