Vihet gurëthemeli i Kompleksit sportiv në Rahovec

Sporti

Vihet gurëthemeli i Kompleksit sportiv në Rahovec

Nga: Shaip Shala Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 12:04
Vihet gurëthemeli i Kompleksit sportiv në Rahovec

Është vënë gurthemeli i Kompleksit sportiv në Rahovec në një sipërfaqe prej shtatë hektarë, i cili do të ketë përbërjen e një stadium futbolli të kategorisë së dytë, dy terrene ndihmëse, terrene të basketbollit dhe shtegun e atletikës me objekte përcjellëse të dedikuara sportit.

Duhet theksuar, se me vërrejtje të gazetarit të InfoRahoveci, Shaip Shala, i cili 60 vjet e ka përcjellur futbollin, projekti do të pëson ndryshime mu tek terrene ndihmëse prapa portave dhe në brendi të stadiumit!

Me këtë vërrejtje janë dakorduar i pari i Rahovecit, Smajl Latifi, si dhe punëkryesi Ndërmarrja për Projektim dhe Ndërtim EUROING, ndërmarrje kjo korrekte dhe prestigjioze e pronarit, Kujtim Thaqi.

Kryetari Latifi, si dhe punëkryesi janë zotuar se kompleksi sportiv do të jetë në funksionim brenda një vit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat