​Pele shtrihet sërish në spital

Sporti

​Pele shtrihet sërish në spital

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 17:44
Legjenda braziliane Pele

Legjenda braziliane Pele është shtruar në spital, por vajza e tij ka konfirmuar se nuk ka pasur ndonjë gjë shumë urgjente për shëndetin e tij.

Në mëngjesin e sotëm, “ESPN Brasil” raportoi se Pele ishte dërguar në spitalin Albert Einstein të Sao Paulos me ënjtje të përgjithshme.

Por vajza e Peles, Kely Nascimento përmes një shkrimi në Instagram ka thënë se nuk ka diçka për t’u shqetësuar, përcjellë KosovaPress.

Peles iu hoq një tumor nga zorra e trashë në shtator të vitit 2021 dhe që atëherë ka pasur trajtim të rregullt në spital.

"Shumë alarm në media sot në lidhje me shëndetin e babait tim," tha Nascimento.

“Ai është në spital për kontrolle të rëndomta. Nuk ka asnjë parashikim urgjent apo të ri të tmerrshëm. Unë do të jem atje për Vitin e Ri dhe do të premtoj të postoj disa foto."

“ESPN Brasil” gjithashtu raportoi se 82-vjeçari kishte probleme kardiake dhe ka shqetësime se trajtimi i tij me kimioterapi nuk po jep efektin e pritur.

Pele është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Brazilit me 77 gola në 92 ndeshje, dhe ish-sulmuesi është një nga vetëm katër lojtarët që ka shënuar në katër turne të Kupës së Botës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat