Guardiola takohen me drejtues të Bayernit - Bota Sot
Guardiola takohen me drejtues të Bayernit

Sporti

Guardiola takohen me drejtues të Bayernit

Më: 14 janar 2013 Në ora: 21:14

Mundësia që Josep Guardiola të shndërrohet në trajnerin e ardhshëm të Bayernit të Mynihut është gjithmonë e më reale, ndërsa spekulimet e mëparshme të mediave spanjolle dhe gjermane mbështeten edhe nga takimet e agjentit të ish-trajnerit të Barcelonës në Mynih.

Sipas gazetës “TZ”, trajneri spanjoll ka pasur disa takime me drejtues të Bayernit dhe kontaktet e para janë mirëpritur nga të dy palët.

I pyetur përpara ceremonisë së dorëzimit së çmimit të Topit të Artë, Guardiola, i cili ishte një kandidat për të fituar titullin e Trajnerit më të Mirë të 2012-s, theksoi se dëshiron të shijojë pushimet që i mbeten, por përforcoi dyshimet mbi Bayernin duke thënë: “Bayerni është një klub i madh dhe jam i nderuar për interesin e tyre. Megjithatë, ata aktualisht e kanë një trajner dhe nuk do të ishte etike për mua të flisja për punën e dikujt tjetër”.

Kalimi i Guardiolës në “Allianz Arena” nuk do të përkthehet detyrimisht me largimin e Jupp Heynckes, i cili ka udhëhequr skuadrën në vendin e parë në Bundesligë në këtë sezon dhe në një kualifikim të thjeshtë në fazën e dytë të Champions League.

Sipas mediave gjermane, pritet që trajnerit aktual t’i ofrohet një rol drejtues brenda klubit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...