NBA anulon ndeshjen në nderim të viktimave në maratonën e Bostonit - Bota Sot
NBA anulon ndeshjen në nderim të viktimave në maratonën e Bostonit

Sporti

NBA anulon ndeshjen në nderim të viktimave në maratonën e Bostonit

Më: 16 prill 2013 Në ora: 12:38

Një ndeshje e basketbollit profesionist amerikan është anuluar për të nderuar kujtimin e viktimave të atentatit në Maratonën e Bostonit.
Ndeshja pritej të zhvillohej mbrëmë në Boston, mes skuadrës vendase Sëlltiks dhe Indiana Pejsërs, ndërsa në atë orar, në vend të saj, u luajt ndeshja Atlanta-Toronto.
Edhe sporti amerikan mban zi për viktimat në shpërthimin që mori disa jetë dhe plagosi me dhjetëra njerëz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...