Shqipëria kërkon pikët e kualifikimit në Armeni - Bota Sot
Shqipëria kërkon pikët e kualifikimit në Armeni

Sporti

Shqipëria kërkon pikët e kualifikimit në Armeni

Nga: Kemajl Goca Më: 9 tetor 2015 Në ora: 19:09

Shqipëria kërkon vetëm tri pikë në Yerevan kundër Armenisë dhe të sigurojë kualifikimin historik për në Euro 2016. Shqipërisë vetëm tri pikë i bëjnë punë, ndryshe me barazim mbetet në barazh dhe Danimarka kualifikohet më tutje. Përzgjedhësi i kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, do të shikojë formulën se si do të arrijnë më lehtë deri te fitorja. Shqipëria pati rastin ideal që të kualifikohet sikur ta mposhte Serbinë. Humbja me rezultat 2:0 nga Serbia ka zhgënjyer tejmase nga do që janë shqiptarët, megjithatë, shpresojnë se do t’i fitojnë tri pikë ndaj Armenisë, e cila sfidë luhet të dielën në orën 18.00, njëherësh është edhe e fundit në grupin I të eliminatorëve për Euro 2016.
(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat