Armeni-Shqipëri, zbulohet emri i albitrit polak - Bota Sot
Armeni-Shqipëri, zbulohet emri i albitrit polak

Sporti

Armeni-Shqipëri, zbulohet emri i albitrit polak

Më: 9 tetor 2015 Në ora: 22:33

Albitri polak Szymond Marciniak do të drejtojë ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë që do të luhet të dielën më 11 tetor. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2016”, do të luhet rreth orës 18:00 në Jarevan.

Sipas portalit “90minut”, në krah të 35-­vjeçarit polak do të jenë Sokolnicki Pali dhe Tomas Listkiewicz. Polaku Szymon është albitër i FIFA­s dhe gjykon ndeshjet e Champions League, shkruan Panorama. Ai mbahet si një nga albitrat më të mirë polak. Ndeshja mes Armenisë dhe Shqipërisë pritet me interes jo vetëm për djemtë e De Biazit por për të gjithë sportëdashësit e Kombëtares, edhe për faktin se ky është takimi i fundit që do të vendosë nëse Shqipëria do të kualifikohet direkt në Kampionatin Europian. Por edhe nëse Shqipëria nuk arrin një rezultat pozitiv në Armeni, mbetet edhe një mundësi e fundit, Play­off-­i i vendeve të treta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat