Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe - Bota Sot
Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe

Sporti

Kombëtarja stërvitet në Armeni me 1 mungesë të madhe

Më: 10 tetor 2015 Në ora: 19:11

Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë dhe të fundit para ndeshjes më të rëndësishme në histori, kur Armenisë.

Në rast të fitores, Shqipëria do të kualifikohej në Kampionatin Evropian, që do të ishte arritja më e madhe në histori të futbollit shqiptar.

Por, gjatë kësaj stërvitje përzgjedhësi De Biasi ka marrë një lajm të keq, pasi Andi Lila nuk u stërvit fare dhe nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme kundër Armenisë.

Ndeshja kundër Armenisë do të zhvillohet nesër në orën 18:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat