Shpërthen Ronaldo me golin e katërt, rekord në Ligën e Kampionëve (VIDEO) - Bota Sot
Shpërthen Ronaldo me golin e katërt, rekord në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Sporti

Shpërthen Ronaldo me golin e katërt, rekord në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Më: 8 dhjetor 2015 Në ora: 22:14

Real Madrid ka shënuar edhe golin e 6’të kundër Malmos.

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e tij të katërt dhe të 6’ për Real Madridin në ndeshjen që po zhvillohet kundër Malmos.

Portugezi kështu ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve, si lojtari i parë që shënon 11 gola në fazën e grupeve në vetëm 6 ndeshje.

Kanë mbetur edhe 30 minuta deri në fund dhe nuk dihet, Ronaldo mund të shënoj sërish dhe të thelloj edhe më shumë rekordin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat