Karikatura e ditës: Dënimi i Real Madridit nga FIFA (Foto) - Bota Sot
Karikatura e ditës: Dënimi i Real Madridit nga FIFA (Foto)

Sporti

Karikatura e ditës: Dënimi i Real Madridit nga FIFA (Foto)

Më: 15 janar 2016 Në ora: 00:02

Real Madridi dhe Atletico Madrid sot kanë marrë vendimin e FIFA-s, me të cilin u ndalohet kryerja e transferimeve në dy afatet e ardhshme.

Në këto dy afate, Real Madridi dhe Atletico Madridi nuk kanë të drejtë të kryejnë transferime, dhe kjo pritet t’u kushtojë shumë.

Rreth këtij dënimi të FIFA-s, Goal.com ka bërë një karikaturë shumë interesante, ku paraqet Zinedine Zidanen dhe Diego Simeonon, të cilët nuk do të kenë të drejtë në sjelljen e lojtarëve të rinj, dhe Luis Enrique që tani do të mund të llogarisë në transferimet e bëra më parë, kur Barcelona ishte në vuajte të dënimit

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat