Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje - Bota Sot
Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje

Sporti

Pique makthi i Atletico Madrid, nuk njeh humbje

Më: 13 prill 2016 Në ora: 18:23

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka luajtur 21 herë ndaj Atletico Madridit, kundërshtarit të sotëm të klubit Blaugran në Ligën e Kampionëve, pot nuk ka pësuar asnjë humbje.

Në 21 ndeshjet e zhvilluara ndaj Los Colchoneros, 20 me Barcelonën dhe 1 me Zaragozan, Pique ka fituar në 16 prej tyre dhe ka barazuar 5 herë, shkruan gazeta AS.

Mbetet të shihet nëse kjo statistikë e mbrojtësit spanjoll ndaj skuadrës madriliene do të vazhdojë edhe në ndeshjen e sotme në Vicente Calderon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...