Torta me portokall - Bota Sot
Torta me portokall

Ushqime

Torta me portokall

Më: 20 korrik 2016 Në ora: 19:53
Torta me portokall

Përbërësit për koren:

4 Vezë 
200 g Sheqer 
200 ml Vaj
200 ml Ujë mineral
300 g Miell
100 g Niseshte
1 Pako pluhur pjekje

Së pari përziejmë vezët me sheqer, pastaj shtojmë vajin, ujin, miellin, niseshten dhe pluhrin per pjekje. 
Masa qitet në formë të tortes e lyer me vaj.

Pjekja: 160 Grad, 30-35 minuta

Përbërësit për kremën e parë:

800 g Schmand (Pavlak)
200 g pluhur sheqer
4 Pako pluhur zhelatin

Perziejm schmandin, pluhurin sheqer dhe zhelatinen.

Krema 2:

400 ml Shllag (Hopla)
2 pako pluhur zhelatin

Keto dy krema mund ti perzieni ne fund ngadal.

Per masen ne mes se tortes mund te ngrini edhe pem çfare te pelqeni, dekorimi eshte sipas deshires... 
Ju befte mire!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...