Asgjësohen 1100 rrënjë kanabis sativa, shpallet në kërkim kultivuesi - Bota Sot
Asgjësohen 1100 rrënjë kanabis sativa, shpallet në kërkim kultivuesi

Kronikë e zezë

Asgjësohen 1100 rrënjë kanabis sativa, shpallet në kërkim kultivuesi

Më: 22 korrik 2016 Në ora: 11:21
Ilustrim

Polica e Krujës ka asgjësuar plotë 1100 rrënjë kanabis sativa ndërkohë që ka shpallur në kërkim një person, që dyshohet se është kultivuesi i tyre.

Policia thekson se në kërkim është shpallur A. U. 46-vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Mallkuç, Krujë, në afërsi të banesës së tij, u gjetën dhe u asgjësuan me anë të djegies rreth 1 100 bimë narkotike të dyshuara  të  llojit Cannabis Sattiva.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...