Meta falanderon Kukan: Roli juaji i rëndësishëm, konsensusi ishte vendimtar për reformën - Bota Sot
Meta falanderon Kukan: Roli juaji i rëndësishëm, konsensusi ishte vendimtar për reformën

Shqipëria

Meta falanderon Kukan: Roli juaji i rëndësishëm, konsensusi ishte vendimtar për reformën

Më: 22 korrik 2016 Në ora: 15:10
Ilir Meta, Eduard Kukan

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka falënderuar nëpërmjet një telefonate të shkurtër eurodeputetin Eduard Kukan.

Ai e falënderon për kontributin e dhënë si dhe e konsideron një sukses miratimin e reformës në Drejtësi. “Roli juaj dhe Partisë Popullore Europiane shume i rëndësishëm. Konsensusi vendimtar për suksesin e reformës”, shkruan kreu i Kuvendit në mesazhin drejtuar Kukan. Nga ana e tij, eurodeputeti ka thënë se "Tani Shqipëria më eurnpiane se dje".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...