Sadik (Ramë) Ganijaj - Bota Sot
Sadik (Ramë) Ganijaj

Perkujtime

Sadik (Ramë) Ganijaj

Më: 23 korrik 2016 Në ora: 00:37

Të kujtojmë me mallë e krenari.

Lavdi të qoftë për veprën tënde heroike, ndërsa virtytet tua do të na përcjellin deri në amshim si simbol i krenarisë që të patëm.

E kujtojnë me mallë: Bashkëshortja Fatimja, djemtë  Rama me nusen Sanijen, Ramizi me nusen Floridën dhe vajzën Serinën, Turimi, vajzat Safeti dhe Mirlinda, dhe mbarë familja Ganijaj nga fshati Gjocaj, Junik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...