Mbahen lojërat Olimpike Ballkanike të kalërimit në Kosovë - Bota Sot
Mbahen lojërat Olimpike Ballkanike të kalërimit në Kosovë

Sporti

Mbahen lojërat Olimpike Ballkanike të kalërimit në Kosovë

Më: 26 shtator 2017 Në ora: 23:51
Ilustrim

Për herë të parë në Kosovë organizohet një garë në sportin e kalërimit dhe atë në nivel ballkanik, sport ky për të cilin ekziston një interesim aq i madh, por që deri më tani pothuaj ka qenë krejtësisht i paorganizuar.

Kështu të shtunën më 30 shtator me fillim nga ora 11:00, në kompleksin sportiv “Hipodrum Kompleks” në Shirokë të Suharekës organizohen "Lojrat Olimpike Ballkanike" në kalërim, gara këto që organizohen nga Shoqata Sportive e Kalërimit “Cavallieri”.

Në këto gara, përveç Kosovës, marrin pjesë garues nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi, Serbia, Bullgaria si dhe nga shtete të tjera të Ballkanit, kurse nga mysafirët, përpos Federatës së Kalërimit të Kosovës që ka dhënë pëlqimin për mbajtjen e këtyre garave, marrin pjesë edhe përfaqësues të pushtetit lokal të Suharekës dhe të komunave tjera, pastaj përfaqësues nga Qeveria e Kosovës si dhe Presidenca, ambasadat, zyrat ndërlidhëse dhe përfaqësitë tjera diplomatike në Kosovë si dhe mysafirë të tjerë të shumtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...