Kjo është Svetlana që i ka çmendur edhe disa yje të Kosovës - Bota Sot
Kjo është Svetlana që i ka çmendur edhe disa yje të Kosovës

Sporti

Kjo është Svetlana që i ka çmendur edhe disa yje të Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 10 prill 2018 Në ora: 12:58
Svetlana Kitiç

Disa herë përmendet emri i ish hendbollistes së mirënjohur Svetlana Kitiç!  Disa nga sportistët e njohur të asaj kohe në vendin tonë, e kujtojnë si sportiste të klasit të lart në ish Jugosllavi por edhe si bukuroshja e sportit e asaj kohe.

Svetlana ka lindur në Tuzëll të Bosnjës dhe me kombësi është serbe. Edhe disa nga  sportistët të njohur të Kosovës në atë periudhë, por emrat e të cilëve nuk po i publikojmë, e kanë pasur fort për qejfi Svetlanën!

Image

 Svetlana Kitiç dhe Hasan Moustafa, kryetar i IHF-it

Ndërkaq, disa herë ish boksierët e mirënjohur Aziz Salihu dhe Mehmet Bogujevcin, kur ka rënë biseda për Svetlanën, kanë thënë se ajo qenë lojtare e madhe dhe shumë e bukur. Mirëpo, si ‘Zizi’ si Mehmeti, e mohojnë se kanë pasur simpati apo që kanë kërkuar më shumë nga Svetlana.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test