Diellza Gashi e fillon me fitore në Kampionatin Evropian - Bota Sot
Diellza Gashi e fillon me fitore në Kampionatin Evropian

Sporti

E enjte, 18 tetor 2018

Diellza Gashi e fillon me fitore në Kampionatin Evropian

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:13
Diellza Gashi

Diellza Gashi e ka filluar në mënyrë brilante kampionatin evropian në mundje për kadet që po zhvillohet në Shkup, duke shënuar fitore bindëse ndaj lituanezes, Stanlelite me rezultat 11:4.

Gjatë gjithë kohës Diellza u tregua shumë më kualitete se kundërshtarja e saj dhe me plot merritë erdhi deri tek ky triumf. Në xhiron e ardhshme ajo takohet me përfaqësuesen nga Ukraina, Vynik, transmeton nga Shkupi, “ArenaRing”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test