Zjarr në Strugë, rrezikohen disa objekte banimi

Struga

Zjarr në Strugë, rrezikohen disa objekte banimi

Më: 19 prill 2020 Në ora: 22:01
Foto ilustrim

Sot pasdite në Strugë në afërsi të disa objekteve të banimit është shkaktuar një zjarr i cili ka përfshirë kallamin përgjatë bregut. Zjarri sipas njësitit të zjarrfikësve të Strugës është shkaktuar nga qytetar të pandërgjegjshëm dhe sipas tyre në rrezik janë vënë disa objekte banimi.

“Apelojmë deri tek popullata që të përmbahen dhe të mos shkaktojnë zjarre në ambient të hapur, sepse në të kundërtën zjarret mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shkaktojnë dëme të mëdha materiale”.

 

Моментално интервенираме на опожарени трски. Пожарот е подметнат од страна на несовесни граѓани и во опасност се доведени неколку станбени објекти. Апелираме до населението да се воздржат од предизвикување пожари на отворено, бидејќи во спротивно пожарите би можеле да излезат од контрола и да предизвикаат голема материјална штета. 🚒🚨👩‍🚒

Posted by Пожарна Струга/ Zjarrfikës Strugë on Sunday, April 19, 2020

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat