Një 14-vjeçare nga Labunishta e Strugës ndërroi jetë gjatë rrugës për në Shkup, do të testohet për Covid-19

Struga

Një 14-vjeçare nga Labunishta e Strugës ndërroi jetë gjatë rrugës për në Shkup, do të testohet për Covid-19

Më: 17 maj 2020 Në ora: 13:08
Foto Ilustrim

Një vajzë 14-vjeçare nga fshati Strugë e Labunista vdiq këtë mëngjes gjatë rrugës nga Spitali i Strugës drejt Qendrës së Urgjencës në Shkup.

Vajza ishte në gjendje kritike dhe kishte ethe. Sipas Spitalit të Strugës, vajza ishte sjellë në spital në gjendje kritike në orën 06:30 të mëngjesit nga babai i saj.

Duke parë gjendjen e rëndë në të cilën ndodheshe e meituara ata kanë vendosur ta çojnë drejt Spitalit të Shkupit për një trajtim më të mirë. Ndërkohë i është marr një strish për ta testuar për koronavirusi. Me kërkesë të Prokurorit Publik do të kryhet edhe autopsia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat