Filipçe: Në spitalin e Strugës vijnë persona që janë infektuar nga liturgjia e mbajtur në qytet

Struga

Filipçe: Në spitalin e Strugës vijnë persona që janë infektuar nga liturgjia e mbajtur në qytet

Më: 22 maj 2020 Në ora: 19:04
Struga

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, për “TV 24” tha se ne kemi shmangur me sukses çështjen e Italisë dhe kështu është treguar se sistemi shëndetësor është një nga shtyllat e shtetit.

“Epidemia është duke u zvogëluar. Ne jemi në një fazë të qetë, kemi shtretër dhe respiratorë, ne i njohim kontaktet, nuk kemi asnjë surprizë dhe mund të them që situata është nën kontroll”, tha Filipçe.

Ai deklaroi se rastet e reja janë nga mosrespektimit të masave, gjegjësisht që maska ​​duhet të vishen dhe distanca duhet të respektohet.

“Grupet janë të njohura. Kemi njerëz që vijnë në spitalin e Strugës me probleme në mushkëri që korrespondojnë me Covid-19 dhe që morën pjesë në liturgjinë në qytet një javë më parë. Ne kemi treguar dhjetëra raste nga ngjarjet familjare”, tha Filipçe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat