Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

Struga

Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 19:10
Amit Merkos

Me pikëllim të madh mora lajmin e vdekjes së profesorit z. Amit Merkos. Vërtetë një humbje e madhe për Ladorishtin dhe Strugën në përgiithësi.

Amiti ishte njeri shumë i dashur, dashamir i fesë dhe kombit dhe mbi gjitha një aktivist dhe humanist i madh.

Lus Zotin e Madhërishëm që z. Amitin ta mëshirojë, ndërsa familjes, miqve, shokëve dhe dashamirëve Zoti u dhëntë durim.

(S. Sulejmani)

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat