Bastisje në rajonin e Strugës, arrestohet 68 vjeçari

Struga

Bastisje në rajonin e Strugës, arrestohet 68 vjeçari

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 14:14
Strugë

Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme (08.06.2023) në fshatin Tashmarinishtë të Strugës kanë ndaluar 68-vjeçarin S.N.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij të kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur dhe konfiskuar 71 plumba me kalibër të ndryshëm dhe një pushkë ajrore.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policor.

 Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët kallëzim përkatës.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat