Qeveria ka siguruar para për 3.000 të falimentuar dhe për dislokimin e Deponisë së Strugës - Bota Sot
Qeveria ka siguruar para për 3.000 të falimentuar dhe për dislokimin e Deponisë së Strugës

Struga

Qeveria ka siguruar para për 3.000 të falimentuar dhe për dislokimin e Deponisë së Strugës

Më: 1 gusht 2017 Në ora: 11:55
Qeveria

Propozim ligji për sigurimin material ndaj punëtorëve të falimentuar hyn në Kuvend. Qeveria në seancën e mbrëmshme e ka pranuar zgjidhjen ligjore me të cilën janë për përfshirë 3.000 të falimentuar. Për këtë masë janë siguruar mjete financiare me rebalancin e Buxhetit.

Për zgjidhjen e përkohshme të problemit me Deponinë e Strugës, Qeveria vendosi të ndajë 195.000 euro nga rezervat e Buxhetit. Mjetet do të ndahen për kompresimin dhe transportin e mbeturinave nga Deponia e Strugës në lokacion tjetër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test