Voton Sela, thotë se ushtrohet presion nga oponentët politik ndaj qytetarëve - Bota Sot
Voton Sela, thotë se ushtrohet presion nga oponentët politik ndaj qytetarëve

Struga

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Voton Sela, thotë se ushtrohet presion nga oponentët politik ndaj qytetarëve

Më: 15 tetor 2017 Në ora: 13:04
Ziadin Sela

Sot në vendlindjen e tij në Livadhi të Strugës reth orës 11:00 lideri i Aleancës për shqiptarë Ziadin Sela, së bashku me bashkëshorten e tij ka kryer obligimin qytetarë dhe kushtetues.

“Kjo është dita ku të gjith ndjehemi të barabartë përpara kutive të votimit,është kuptimi i demokracisë, sot votuesit bëjnë Aleancë me njërën nga subjektet politike, shprehin vullnetin e tyre per zgjedhjet lokale për katër vitet e ardhëshme.Në vendvotimin ku votova votimi është i qetë si çdoherë që ka qenë dhe besoj se i qetë do të jetë dhe shpresoj i gjithe procesi zgjedhorë te jete i tillë në Strugë dhe më gjërë”, tha kryetari i Aleancës për Shqiptarët. “Ka inormata që oponentët politik bëjnë presion dhe i frikësojnë qytetarët”, tha mes tjerash Sela.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test