Tre arrestime në Strugë për blerje votash - Bota Sot
Tre arrestime në Strugë për blerje votash

Struga

E martë, 20 nëntor 2018

Tre arrestime në Strugë për blerje votash

Më: 26 tetor 2017 Në ora: 22:29
Ilustrim

Sot janë arrestuar tre persona për blerje votash në Strugë gjatë patrullimit të njësive speciale.

Një person në fshatin Misleshovë me iniciale K.I (44 vjeç) një person në Strugë me iniciale R.K (38 vjeç) dhe një person në fshatin Llabunishtë (39 vjeç) me iniciale L.O.

Ndaj personave në fjalë janë ngritur padi penale sipas Ligjit penal dhe Ligjit për zgjedhje, me ç’rast rrezikohet burg nga 3 deri në 5 vjet, thonë nga SPB Ohër.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test