Ramiz Merko shpall fitore në Strugë - Bota Sot
Ramiz Merko shpall fitore në Strugë

Struga

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ramiz Merko shpall fitore në Strugë

Më: 29 tetor 2017 Në ora: 21:57
Ramiz Merko

Kandidati i BDI-së për Komunën e Strugës, Ramiz Merko, para qytetarëve të Strugës tha se kjo është Struga multietnike dhe tha se kjo Strugë është shpresë për qytetarët e Strugës.

Sipas rezultateve akoma jozyrtare nga KSHZ, Merko ka marrë mbi 500 vota më shumë se kundërkandidati i tij Ziadin Sela.

Ai falënderoi qytetarët e Strugës që e votuan, por edhe që nuk e votuan, ai shtoi se ata kanë votuar për të ardhmen e tyre.

Merko ishte kryetar i Komunës së Strugës prej vitit 2005 deri 2013.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test