Trajnim ndërkombëtar për tolerancë kulturore në Strugë - Bota Sot
Trajnim ndërkombëtar për tolerancë kulturore në Strugë

Struga

Trajnim ndërkombëtar për tolerancë kulturore në Strugë

Më: 5 nëntor 2017 Në ora: 18:25
Trajnim ndërkombëtar

Gjithsej 29 gazetarë, punëtorë socialë dhe për të rinj nga Maqedonia, Danimarka, Bullgaria, Greqia, Lituania, Spanja, Sllovakia dhe Italia marrin pjesë në trajnimin shtatë ditor “Edukimi mediatik”: hap drejt shoqërisë përfshirëse” që do të mbahet në Strugë deri më 7 nëntor.

Organizatorë të trajnimit janë Qendra vullnetare Shkup dhe Qendra evropiane për media të bashkësive Arhus nga Danimarka, me përkrahje të Agjencisë kombëtare daneze për programin “Erasmus plus” nga KE. Qëllimi i këtij trajnimi, sipas organizatorëve, është krijimi i tolerancës më të madhe ndaj dallimeve kulturore në Evropë, si dhe krijim të qasjes kritike ndaj produkteve propagandistike të mediave.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test