Uji në Strugë akoma i pasigurt për pirje - Bota Sot
Uji në Strugë akoma i pasigurt për pirje

Struga

Uji në Strugë akoma i pasigurt për pirje

Më: 20 nëntor 2017 Në ora: 16:25
Ilustrim

Uji nga ujësjellësi i qytetit në Strugë nuk është i sigurt për pirje, njoftoi Qendra për Shëndet Publik në Ohër.

Prej atje thonë se kontrollet më të reja të ujit nga ujësjellësi i qytetit, kanë treguar se uji është i ndotur. Nga Qendra për Shëndet Publik thonë se gjendja ndjeket në vazhdimësi dhe opinioni do të njoftohet në kohë kur cilësia e ujit të stabilizohet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test